Bazénová chémia

Vážení zákazníci,

v posledných rokoch vďaka stále teplejšiemu letnému počasiu výrazne stúpla obľuba rodinných bazénov. Ich používatelia sú tak postavení pred otázku, či a akým spôsobom vodu behom sezóny v bazéne ošetrovať. Z hygienického hľadiska je ošetrovanie bazénovej vody chemickými prípravkami nevyhnutnou nutnosťou pre zdravé a príjemné kúpanie. Bazénová voda je totiž vystavená oveľa väčšej záťaži a je v priemere teplejšia ako voda v prírodných kúpaliskách. toto všetko so sebou prináša riziko mikrobiálneho znečistenia, ktoré je pre ľudský organizmus oveľa nebezpečnejšie ako  chemické látky, ktoré sú do bazéna pridávané v doporučenej koncentrácii. Bazénová chémia obsahuje osvedčené a vysoko účinné prípravky, ktoré vám umožnia zdravo si vychutnať pôžitok z kúpania vo vašom bazéne.

 

CTX-200 chlór-Štart je určený na počiatočné ošetrenie vody v bazéne ihneď po napustení na začiatku sezóny. prípravok vďaka zloženiu spôsobí šokovú dezinfekciu bazénovej vody. Prítomnosť chlóru zaručuje likvidáciu všetkých bežne sa vyskytujúcich baktérií, poprípade potenciálny výskyt rias.
CTX-370 Chlór-Tablet sú 200g vo vode pomaly sa rozpúšťajúce tablety určené na priebežnú starostlivosť o vodu v bazéne počas celej sezóny. Postupné uvoľňovanie chlóru zabraňuje tvorbe baktérií a rias. 1-2 tablety (pri objeme vody 23m3) cca 5-7 dní pri teplote vody do 25st.C.
CTX-392 Multifunkčné tablety TRYPLEX sú komplexné pomaly rozpustné 200g tablety, určené na všestrannú starostlivosť o bazénovú vodu. V každej tablete je okrem vysoko účinného chlóračného prostriedku obsiahnutý aj algicid, vločkovač a stabilizátor chlóru, čo dodáva tomuto výrobku mnohostranné účinky. Tryplex je pozitívne testovaný akreditovaným laboratóriom s likvidačným účinkom na baktérie, riasy, vírusy a pliesne. Obsiahnutý vločkovač pomáha filtrovať aj veľmi jemne rozptýlené nečistoty a stabilizátor chlóru pomáha znížiť chlórový zápach nad hladinou.
CTX-060 Algicid je prípravok na prevenciu a likvidáciu vodných rias v bazénovej vode. Spoľahlivo účinkuje a chráni tam, kde je veľké zaťaženie bazénovej vody spolu s ďaĺšími faktormi, ako je napríklad vyššia teplota vody a dostatok slnečného žiarenia, čo spôsobuje zvýšený výskyt rias.
CTX-020 pH+ je prípravok na znižovanie kyslosti (zvýšenie pH) bazénovej vody. Voda na kúpanie má mať hodnotu pH 7,2-7,6. V tomto rozmedzí je zaistené najlepšie pôsobenie ostatných prípravkov na ošetrenie bazénovej vody a tým jej zdravotná nezávadnosť.
CTX-010 pH- je prípravok na zvyšovanie kyslosti (zníženie pH) bazénovej vody. Voda na kúpanie má mať hodnotu pH 7,2-7,6. V tomto rozmedzí je zaistené najlepšie pôsobenie ostatných prípravkov na ošetrenie bazénovej vody a tým jej zdravotná nezávadnosť.