Bazénové príslušenstvo

Bazén so základným bazénovým príslušenstvom nemusí vždy dostatočne uspokojiť všetky vaše očakávania a požiadavky, ktoré na svoj nový bazén kladiete. Bazénové príslušenstvo predstavuje širokú škálu pomôcok a rôznych bazénových technológii, z ktorých si môžete vybrať také bazénové doplnky, ktoré Vám uľahčia údržbu bazéna (vysávače, sieťky, kefy, krycie plachty, apod.). V našej ponuke samozrejme náj dete také doplnky k bazénu, ktoré vám výrazne spríjemnia kúpanie, ide napríklad o  tepelné čerpadlá, protiprúdy a solárne sprchy.

Tepelné čerpadlá

Bazénové tepelné čerpadlá sú tým správnym riešením pre každého, kto sa rád kúpe, ale zvyčajne letné obdobie, kedy sa bazén príjemne ohreje, je pre nich príliš krátke. Tepelné čerpadlo je zariadenie na ohrev bazéna, ktoré zabezpečí, že vodu v ňom budete mať teplú tak, ako si prajete. A to nielen v lete, ale aj behom jarných a jesenných mesiacov! Tepelné čerpadlo totiž dokáže efektívne zabezpečiť ohrev bazénovej vody aj v čase, kedy nesvieti slnko. Inými slovami ohrev vody v bazéne Vám umožní využívať bazén až 7 mesiacov v roku!

Ale to nie je jediná výhoda tepelného čerpadla. Za 1 vloženú kWh získate viac ako 4 kWh zadarmo z okolitého vzduchu, a to už je poriadna úspora - vzhľadom na rastúce ceny elektriny sú bazénové tepelné čerpadlá skutočne dobrou investíciou.

Protiprúdové zariadenia

Výkonné okruhové čerpadlo vytvára protiprúd, ktorý Vám umožní nepretržité plávanie aj v menšom bazéne. Je teda vhodné najmä pre športovo založených plavcov. Po pripojení špeciálnej masážnej hadice sa z protiprúdu stáva veľmi výkonný masážny nástroj.

Protiprúdy:

 • 60 m3/hod
  vhodný pre rekreačné a rodinné plávanie
 • 70 m3/hod
  stredne zdatní plavci
 • 88 m3/hod
  zdatní plavci
 • Dvojtryskové - profi
  Od 70 - 95 m3/hod - vhodné pre náročných plavcov a každodenné použitie. Dve trysky utvárajú kontinuálny prúd vody, ktorý Vás drží v priamom smere proti vode a Vy sa môžete naplno sústre

Chrlič vody

Dotvára príjemnú atmosféru bazéna a jeho okolia. Môžete sa nechať unášať ukľudňujúcim zvukom tečúcej vody pri odpočívaní pri bazéne, môžete ho použiť ako dekoračný prvok osvetlenej hladiny bazénu, alebo ho môžete využiť k príjemnej masáži chrbta.

 

Solárne sprchy sú aparáty, v ktorých dochádza k ohrevu vody v zásobníku využitím solárneho ohrevu. Počas tohto alternatívneho ohrevu vody nevznikajú žiadne finančné náklady. Samonosná konštrukcia sprchy slúži nielen ako zberný zásobník vody, ale aj ako solárny kolektor, ktorý ohrieva vodu vplyvom pôsobenia slnečných lúčov. Ide o mimoriadne ekologický spôsob dosiahnutia teplej úžitkové vody bez vynaloženia akýchkoľvek finančných prostriedkov na jej ohrev. Výhody solárnych spŕch sa môžu využívať v rozmedzí cca apríl až september. Pokiaľ panuje priaznivé počasie, môžu sa samozrejme solárne sprchy využívať aj dlhšie. Solárnu sprchu odporúčame situovať v takej časti záhrady, kde dopadajú slnečné lúče najdlhšiu časť dňa a kde bude sprcha zároveň chránená pred vetrom – postavte sprchu na slnečné miesto napríklad pred živý plot alebo stenu. Vhodným umiestnením sprchy sa totiž skráti čas potrebný na ohrev vody. Veľmi dobré zladenie solárnej sprchy a vá&scaron ;ho exteriéru vám zaistí jednoduchý a elegantný vzhľad tohto výrobku.

Tepelné výmenníky

Sú to zariadenia vo vertikálnom alebo horizontálnom prevedení s výhrevnou vložkou z medi, ušľachtilej ocele alebo iného vhodného materiálu. My ponúkame výmenníky rekuperačné, u ktorých sú obe látky, medzi ktorými dochádza k prenosu tepla, oddelené pevnou plochou. Prenos tepla tu prebieha nepretržite za stáleho prúdenia vody. Výmenníky sa používajú najmä v kombinácii s plynovým prietokovým ohrievačom, ústredným vykurovaním alebo solárnymi kolektormi s vlastnou kvapalinou. Tepelný výmenník napojený na plynový kotol je najlepšou alternatívou pre zastrešené bazény.

Elektrické prietokové ohrevy

Tepelný Zapájajú sa do okruhu, kde priamo ohrievajú cirkulujúcu vodu z bazénu. Oproti iným spôsobom ohrevu majú relatívne nízke obstarávacie náklady, nevyžadujú prakticky žiadnu údržbu, ale ich prevádzka je drahšia.

UV Lampa

UV lampy vysielajú takzvané ultrafialové žiarenie – skrátene UV-C žiarenie. Vlnová dĺžka tohto žiarenia je 253,7 nm. Toto žiarenie má na bazénovú vodu antibakteriálne účinky, tzn. zabíja baktérie, ktoré sú v bazénovej vode prítomné. Bazén, v ktorom sa na čistenie vody používa UV lampa, vám poskytne čistú, čerstvú a priezračnú vodu jednoduchým a veľmi účinným spôsobom, ktorý je zároveň šetrný k životnému prostrediu.

 

UV lampa sa inštaluje do filtračného okruhu (stáva sa jeho priamou súčasťou) a bazénová voda pri filtračnej cirkulácii prechádza práve cez toto zariadenie. Vo vnútri UV lampy sa bazénová voda vystavuje ultrafialovému žiareniu. Toto žiarenie vydáva špeciálna lampa (žiarivková trubica), ktorá je umiestnená vo vnútri tela tohto zariadenia. Vplyvom UV-C žiarenia dochádza k likvidácii baktérií, vírusov a ostatných jednoduchých organizmov. Zároveň zabraňuje aj ich ďalšiemu množeniu, pretože bazénová voda je vystavená UV-C lúčom po celý čas priechodu UV lampou.

 

Bazén, ktorý je vybavený práve UV lampou, má nielen účinne a bezpečne dezinfikovanú vodu, ale aj vodu vynikajúcej kvality.

Výhody ošetrenia vody pomocou UV lampy

 • Voda vo vašom bazéne bude vždy čerstvá, čistá a priezračná.
 • Bude efektívne a bezpečne dezinfikovaná.
 • Ochráni váš bazén proti choroboplodným organizmom.
 • Radikálne sa zníži tvorba a výskyt plesní, baktérií a rias.
 • Obsah chlóru a ostatných chemických látok vo vašom bazéne sa zníži až o 80 %.
 • Voda vo vašom bazéne nebude zapáchať chlórom – UV lampa chráni pred vznikom chlórového zápachu.
 • Predídete podráždeniu pokožky a očí, ktoré je vyvolávané používaním chlóru.
 • Tento spôsob údržby bazénovej vody je ohľaduplný a šetrný k životnému prostrediu.

Opis UV lampy

 • Vyššia účinnosť čistenia (až o 35 %) vďaka vnútornému odrazu.
 • Elektrochemická úprava antikorového odrazového vnútra UV lampy minimalizuje ulpievanie nečistôt.
 • Životnosť UV lampy je až 8 000 hodín.
 • Jednoduchá inštalácia, údržba a čistenie.