[ Kliknutím zavrieť ]
Odoslanie správy.

OK
Rýchla správa
[ x ]
ODOSLAŤ RÝCHLU SPRÁVU
mdanisflash@gmail.com
+421 948 036 254
Plánujete výstavbu / rekonštrukciu bazéna?    
VYŽIADAŤ KALKULÁCIU
ÚPRAVA VODY

V prvom rade záleží od kvalitnej filtrácie a dôkladnom vysatí nečistôt z dna a stien bazénu. Zabudnúť nesmieme ani na chemickú údržbu za pomoci tzv. bazénovej chémie, ktorú treba robiť celú sezónu, inak by ste mohli mať namiesto čistej vody zelený močiar.

Úprava vody chlórovaním

Hlavne pravidelne
V prvom rade záleží od kvalitnej filtrácie a dôkladnom vysatí nečistôt z dna a stien bazénu. Zabudnúť nesmieme ani na chemickú údržbu za pomoci tzv. bazénovej chémie, ktorú treba robiť celú sezónu, inak by ste mohli mať namiesto čistej vody zelený močiar. Vyplatí sa používať prípravky odporučené predajcom bazénu, alebo overené – značkové. Tie sú hygienicky a zdravotne testované, a sú teda nielen účinné, ale i absolútne neškodné. Neznámym a neovereným výrobkom sa vyplatí vyhýbať, mohli by spôsobiť kožné alergie, podráždenie sliznice alebo dokonca zdravotné problémy trvalejšieho charakteru.

 

 

Čím bazén správne a bezpečne ošetrovať?

Jedenkrát týždenne sa počas celej kúpacej sezóny merajú hodnoty pH pomocou kvapkového testera (správna hodnota pH je 7,2). Odchýlky od správnej hodnoty pH sa upravujú pomocou prípravku, ktorý už v názve obsahuje označenie „pH plus“ alebo „pH mínus“. Na pravidelnú údržbu bazénovej vody poslúžia chlórové tablety, ktoré sa postupne rozpúšťajú a do vody postupne dopĺňajú chlór (obsah chlóru vo vode by mal byť 0,3 až 1 mg/l). Pravidelne sa vyplatí do vody pridávať šokový prípravok (Šokchlór, Chlór šok a tak podobne), ktorý zničí zárodky rastlinných i živočíšnych baktérií. Vodu treba niekoľkokrát denne filtrovať.

Keď sa voda zakalí

S týmto problémom sa stretávame predovšetkým po zime a v priebehu leta. Účinne sa tento problém dá vyriešiť rozjasňujúcim prípravkom. Prípadne vodu filtrovať, kým nie je opäť jasná.

 

Z bazénu močiar

Zelená voda, problém, ktorý obvykle nastáva, keď sa zanedbá pravidelná preventívna údržba. Riešiť sa dá šokovou chlorizáciou v kombinácii s prípravkom proti riasam. Ak je voda príliš zelená, je vhodné použiť prípravok, tzv. flokulant, ktorý riasy vyzráža, a tie potom vo väčších kusoch spadnú na dno bazénu. Tieto nečistoty potom následne treba

zo dna bazénu vysať.

 

Keď zlyhá chémia...

Chemické prípravky môžu zlyhať v bazénoch s nekvalitnou filtráciou. V takomto prípade nie je iná možnosť, než vypustiť vodu, bazén vyčistiť a znovu napustiť.

 

Kvalitná filtrácia = kvalitný základ
Čistota vody záleží tiež od mechanickej ochrany, v prvom rade od filtrácie. Na trhu sa vyskytuje niekoľko technológií a filtračných metód. Pri výbere vhodnej filtrácie je rozhodujúci objem vody a miestne podmienky. Všeobecne sa dá uviesť, že by filtračná jednotka mala zvládnuť prefiltrovať celý objem bazénu 2krát za deň.

 AQUA-FLASH SK, s. r. o
Chmeľová ulica 448/1
955 01 Chrabrany
Slovakia
© AQUA-FLASH SK, s. r. o | Všetky práva vyhradené. | vyrobil: mart-in